Jeśli mnie odwiedzasz, zostaw jakiś miły komentarz :)

wtorek, 7 stycznia 2014

Pequot Museum - CT

Muzeum to służy głównie jako źródło Historii i kultury Indian a w szczegolności nacji  Mashantucket Pequot Tribal z północno-wschodniej cześci regionu Stanów Zjednoczonych. 
Otwarte zostało 11 września 1998 roku i mieści się na terenie 308 tysięcy metrów kwadratowych na których znajduje się sale ze stałymi eksponatami i ekspozycjami, sale lekcyjne, aula, restauracja, sklep muzealny i biura administracyjne. Ponadto na terenie muzeum znajdują się dwie biblioteki oferujące zróżnicowany wybór materiałów na temat historii i kultury wszystkich rdzennych ludów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, archiwa i laboratoria archeologiczne.
Już w hali głównej wejściowej przywitają nas Indianie siedzący w swoich canoe. Sa to zjawiskowo piękne  i perfekcyjnie wykonane postacie z wosku. Wykonane są z taką precyzyjnością, że ma się wrażenie jak by to byli żywi ludzie. Przyznać muszę, ze figury woskowe z Muzemu Madame Tiussand nie są takim idealnym odzwierciedleniem orginału jak te tutaj. Zwiedzanie zaczyna się od podróży w dół do lodowca z kapiącą wodą, chłodzonego powietrzem, gdzie usłyszymy dźwięki skrzypiącego lodu i szumu chulającego w lodowcu wiatru. 
Tam dowiemy się więcej o ostatniej epoce lodowcowej oraz jaki miała ona wpływ na obecny krajobraz. 
Kolejne ekspozycje pokaża nam jak wygladało życie w zimnym klimacie oraz jakie zwierzęta zamieszkiwały te tereny 11 tysięcy lat temu.
Następne ekspozycje ukazują zmieniające się środowisko na tych terenach i codzienne życie tubylców 6 tysięcy lat temu.
Kolejna sala zapiera dech w piersi.
Jest to wioska w której można obserwować codzienne życie 16-wiecznej społeczności Pequot. Ekspozycja jest o tyle ciekawa, że można tam przechadzać się pomiędzy drzewami, zobaczyć co jedli tubylcy. Słychać tam naturalne dźwięki i czuć zapach oraz aromat lasów i ogniskach . Wszystkie tradycyjne stroje, ornamenty i wigwamy zostały wykonane przez rodzimych rzemieślników.
Kolejne sale przedstawiają przybycie Europejczyków oraz jaki to miało wpływ na życie rdzennych Amerykanów.

Polecam rownież obejrzeć film opisujący jak w 1637 roku kolonie Indian w Connecticut i Massachusets zostały zaatakowane przez Mystic Fort, zabijając okolo 600 Pequots. Film trwa 30 minut i jest przeznaczony dla osób powyżej 12 lat.

Godziny otwarcia:
od środy do soboty: 09:00-17:00

Ceny:
Osoby dorosłe $20.00
Seniorzy (65+) i uczniowie College  15.00
Młodzież (6-17) $12.00
Dzieci ponięzj 6 lat oraz Członkowie wstęp wolny

Adres:
110 Pequot Trail,
MASHANTUCKET, CT. 06338
(860) 396-6800

2 komentarze:

  1. Jejku... byłam tam przez chwilę dzięki temu wpisowi, ale juz dodaję miejsce na mapę marzeń!

    OdpowiedzUsuń

Uwielbiam cały świat za dobre słowo.

Strony

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...