Jeśli mnie odwiedzasz, zostaw jakiś miły komentarz :)

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Orient Point - CT, NY

Jest to propozycja dla osób chcących pobyć trochę sam na sam z przyrodą bez tłumów ludzi zalegających na plaży.
Orient jest najdalej wysuniętym na wschód miastem na malowniczym "widelcu" Long Island w  jego północnej części. Pierwotnie nazwany Poquatuck imieniem lokalnego plemienia rdzennych mieszkańców Ameryki, a następnie Oysterponds z powodu obfitości skorupiaków w okolicy. Legenda głosi, że kiedy Oyster Bay, Nowy Jork stał się sławny za prezydentury Teddy'ego Roosevelta, nazwa została zmieniona na Wschodzie, aby dopasować nazwę jej najbardziej widocznym elementem ziemi, punktu Orient.
Na Long Island a dokładniej na Orient Point polecam się wybrać podczas upalnych letnich dni gdyż przepływają tamtędy chłodniejsze prądy oceaniczne.

Promy odchodzą z portu w New London co pół lub co godzinę a sam rejs trwa około 1,5 godziny. Jest ich kilka do wyboru. Nam udało się płynąć najstarszym pływającym promem "Cape Henlopen", który został zbudowany w podczas II wojny światowej i uczestniczył w inwazji D-Day w Normandii.
W 1966 roku przekształcono go na prom pasażerski. 
W 1983 roku został kupiony przez Krzyż Ferry Sound i przeszedł całkowity remont przed oddaniem go do użytku publicznego. 
Przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

W poprzednich latach korzystaliśmy z "Johny H.", który został zbudowany w 1989 przez wschodniego  armatora Morskiej Stoczni w Panama City na Florydzie wyłącznie dla Krzyża Ferry Sound i jest największym promem tam pływającym.

Wypływając z portu można podziwiać przepiękny i ogromny most prowadzący do Groton, gdzie stacjonuje najsłynniejsza chyba łódź podwodna NAUTILIUS, ale o tym w innym poście.
Płynąc dalej z lewej burty zobaczymy stocznię i statki wojskowe oddane do remontu: Jak się przyjrzycie zdjęciu poniżej, to zauważycie sylwetkę żołnierza kucającego na łodzi podwodnej.
Co chwilę ukazują nam się latarnie, których jest tutaj niezliczona ilość:
Jak się dobrze przypatrzymy, to po prawej stronie burty dojrzeć można plażę Misquamicut oraz tuż obok Harkness Memorial State Park.
Na statku można poczuć wiatr we włosach
Dopływając do Orient Point mija się malowniczo osadzoną na mieliźnie kolejna latarnię.
Plaża jest kamienista i dlatego nie spotkamy na niej zbyt wielu turystów. (Proszę zabrać ze sobą stosowne obuwie do chodzenia po kamieniach i aby je można było zamoczyć.) 
Od strony portu woda jest nieco zimniejsza. Dzięki swojej przejrzystości z brzegu możemy podziwiać tamtejszą faunę i florę. Na zdjęciach poniżej przepiękne, na kształt kwiatów meduzy:
Po godzinnym marszu z drugiej strony półwyspu można zrobić  sobie mały odpoczynek.
W drodze powrotnej słoneczko chyli się już ku zachodowi.
Po takiej wyprawie będziecie niewątpliwie zmęczeni ale także szczęśliwsi.

Bilet w jedną stronę w cenie $14.50 osoba dorosła, $6.00 zapłacimy za dziecko. 
Cross Sound Ferry.
2 Ferry Street
New London, CT. 06320
tel.:  (860)443-5281

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwielbiam cały świat za dobre słowo.

Strony

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...